Zemin jeofizik analiz programı

Jeoloji programları 20 Ekim, 09:48'de eklendi
Zemin-Jeofizik-Analiz

Zemin-Jeofizik-Analiz-Programı

Zemin jeofizik analiz programı, jeofizik ve geoteknik ölçüm sonucu elde edilen parametrelerin (Vs hızı, Ivme, SPT(N) değeri, Özdirenç Değeri, Laboratuar Verileri vb) inşaatların projelendirilmesi sürecinde güvenlik sınırları içinde nasıl mühendislik parametresine/analizine (taşıma gücü, oturma, büyütme, sıvılaşma, yamaç stabilitesi vb) dönüştürüleceği ile ilgilidir.

 

Zemin jeofizik analiz programında kırmızı ile yazılı hücreler dışında diğer hücrelerle oynamayınız ve veri girişini yalnız bu hücreler kanalıyla yapınız ! Bu program parçaları zemin davranışının teorik temellerinin nasıl işlediğine yönelik pratik uygulamaları içermektedir. Eğer bu programlar mühendislik amaçlı kullanılacak ve sonuçta bir zemin inceleme raporuna baz teşkil edecekse en az bir jeofizik ve (geoteknik konusunda uzman) bir inşaat mühendisi tarafından bu rapor hazırlanmalı ve imzalanmalıdır.

Bilgi alma ve danışma için internet ortamında mail adresi olarak “ferozcep@istanbul.edu.tr“yi kullanabilirsiniz.

Kaynak:
Özçep, F., 2006, Zeminlerin Statik ve Dinamik Analizi, TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası, Eğitim Yayınları No: 6, 551 Sayfa, ISBN No: 9944-89-195-9, Ankara.
Özçep, F., 2005, “ZeminJeofizikAnaliz”, Microsoft® Excel Programı, İ.Ü. Müh. Fak. Jeofizik Müh. Böl., İstanbul.

Zemin jeofizik analiz programını ve kullanım kılavuzunu aşağıdaki linklerden edinebilirsiniz.

Zemin jeofizik analiz programı indir

Zemin jeofizik analiz programı kullanım kılavuzu indir

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.